Blogs

Atbildīga loteriju spēlēšana

Loterijas ir aizraujošas un var pat radīt ādu kā atkarību jo galvenā balva, ko ir iespējams uzvarēt ir tik liela, ka pēc šādas naudas saņemšanas cilvēkam vairs nekad nevajadzētu strādāt un viņš varētu sākt baudīt dzīvi un darīt tās lietas, par kurām vienmēr ir sapņojis. Tāpēc arī lielajās starpvalstu loterijās kā EuroJackpot parasti piedalās miljoniem cilvēku, kuri tad grib uzvarēt šo galveno balvu un kļūt par bagātniekiem. Bet lai vai cik stipri tu gribētu uzvarēt šo galveno balvu, tev tomēr vajadzētu būt atbildīgam un nekādā gadījumā nevajadzētu notriekt visu savu pēdējo naudu loteriju biļetēs un cerēt, ka šoreiz tev beidzot izdosies iegūt galveno laimestu. Tāpēc šodienas rakstā mēģināšu tev sniegt palīdzību ar informāciju, kā vajadzētu atbildīgi spēlēt šīs loterijas un ko var un ko nevar darīt saistībā ar savām finansēm.

Tērē tikai tik cik tu vari atļauties – Pirmais noteikums atbildīgā loteriju spēlēšanā ir tāds, ka nekad nevajadzētu tērēt vairāk nekā tu vari atļauties, tādā veidā liedzot sev naudu ēšanai vai citām pirmās nepieciešamības precēm. Protams, ja tu nopirksi 1 biļeti pa 2 Eiro, tad diezin vai, ka tas radīs lielu ļaunumu tavā ikdienā, bet ja tu nevari sevi kontrolēt un katru nedēļu pērc 100 biļetes, kas izmaksā tev 200 Eiro, tad gad tev visticamāk ir radusies atkarība un ir vai nu jāmeklē speciālista palīdzība vai vienkārši jāsaprot, ka ir jābeidz spēlēt šīs loterijas.

Veido savu loteriju budžetu – Lai varētu noteikt cik daudz tad tu vari atļauties tērēt loterijās, tad tev vajadzētu veidot personīgo budžetu, kurā tad atvēlēt iedaļu arī loterijām. Šai loteriju daļai noteikti ir jābūt mazākai par 10% no taviem ikmēneša ienākumiem un labāk pat būtu ja tā būtu zem 5%. Tas nozīmē, ka ja tava alga ir 500 Eiro mēnesī tad tu nekādā gadījumā nedrīksti tērēt vairāk par 50 Eiro mēnesī loterijās, bet labāk būtu ja tu netērētu vairāk par 25 Eiro mēnesī. Šādi pieturoties pie noteikta budžeta tad tu arī nejutīsi šos izdevumus un nebūs tā, ka pēc loterijas biļešu iegādes tev vairs nepietiks nauda citām nodarbēm.

Nekad neņem kredītus lai pirktu loteriju biļetes – Viena svarīga lieta, ko daudzi cilvēki nesaprot ir tas, ka nekad un nekādos gadījumos nevajadzētu ņemt kredītu, lai iegādātos loterijas biļetes. Nav nozīmēs cik laimīgs tu jūties vai kādus padomus tev ir devuši citi spēlētāji, tu nekad nedrīksti ņemt kredītu lai iegādātos loterijas biļetes. Šādas darbības varbūt liekas neiedomājamas lielākajai daļai cilvēku, bet ir maza daļa spēlētāju, kuri nespēj sevi kontrolēt un kuri tad arī ik pa laikam ņem aizdevumus lai iegādātos loterijas biļetes un šādi viņi cer uzvarēt laimestus un atmaksāt aizdevumu.

Ja tev nepietiek naudas pirmās nepieciešamības precēm, tad nepērc loterijas – Ja tev ikdienā pietrūkst naudas pārtikai, apģērbam vai rēķinu apmaksai tad nekādā gadījumā tev nevajadzētu vēl tērēt naudu loteriju biļetēs, jo iespējas uzvarēt lielo laimestu ir tik niecīgas, ka lielākā daļa cilvēku to nekad neizdarīs. Protams, ja tev naudas pietiek savu primāro vajadzību apmierināšanai, tad loterija var būt labs veids, kā izklaidēties un palielināt savas izredzes kļūt bagātam, bet ja tev naudas nav, tad labāk sākumā mēģini piestrādāt pie lielākas algas nopelnīšanas nevis ceri uz veiksmi un spēlē loterijas.