Blogs

Ko darīt, kad esi vinnējis loterijā

Tas liekas kā sapnis. Tu berzē acis atkal un atkal, lai tikai saprastu, vai patiešām esi kļuvis par miljonāru. Loterijās tā var gadīties, un ir bijuši daudz pozitīvi piemēri, kuriem šis sapnis ir piepildījies. Bet vai tu zināji, ka saskaņā ar statistikas datiem, vidējais loterijas vinnētājs, savu laimestu iztērē nākošos piecos gados? Lai tā tas nenotiktu ar tavu vinnestu, iesaku apsvērt 7 vienkāršus padomus, kā pēc iespējas ilgāk nepakļautu sevi riskam atkal palikt bez naudas.

1) Nepievērs sev lieku uzmanību
Tas, ka tu esi vinnējis lielu laimestu, nenozīmē, ka tagad vari kļūt pārāks par citiem. Nesauc nākamā dienā bosu uz pārrunām pastāstot visu, ko tu domā par viņa darba metodēm. Tev nav nepieciešams pievērst sev uzmanību un izlekties no kopējā bara, it sevišķi, kamēr nauda vēl nav ieskaitīta tavā kontā. Laimesta ieskaitījums nevar notikt momentā, tāpēc tev ir lieliska iespēja mierīgi apsvērt un izveidot finanšu plānu. Tādā veidā naudas gaidīšana būs produktīvāka, nevis lielīšanās ar laimestu, kurš vel nav saņemts.

2) Izmet no galvas domu par nestrādāšanu
Tu esi bagāts, tas ir skaidrs! Taču tev ir nepieciešams ar kaut ko nodarboties, lai saglabātu dienas aizņemtas un piepildītas. Vari kaut vai pieņemt nepilna darba slodzi vai iestāties brīvprātīgajā darbā.

3) Izdomā veidu, kā pasniegt lieliskās ziņas ģimenei un draugiem
Tas nemaz nav tik viegli kā var likties. Katrs cilvēks ir atšķirīgs, un reakcija nav paredzama, tāpēc rūpīgi apsver, kā paziņosi. Cilvēkiem, kas nedrīkst lieki satraukties, piemēram, veci cilvēki ar sirds problēmām, vai grūtniecēm nav ieteicams šos jaunumus tā vienkārši pazvanīt un “nolikt fakta priekšā”. Vari izdomāt, kā to izdarīt pakāpeniski vai neatklāt sākotnēji visu summu.

4) Nomaksā parādus un investē
Pirms tu sāc iegādāties visas nepieciešamās lietas un sīkumus, pārliecinies, ka esi pilnībā bez parādu saistībām. Ja tev ir ģimene, tad parūpējies, lai arī nākotnē viņi būtu nodrošināti – izveido krājkontu, ieguldi dažādos fondos. Noguldi bērnu kontos, lai nodrošinātu labas izglītības iespējas, kad tie būs izauguši.

5) Netērē lietās, kuras tev nav vajadzīgas
Lambordžini izklausās vilinoši, tomēr, ja vien neesi Formulas-1 braucējs, tad visticamāk šis šedevrs paliks garāžā lielāko dienu skaitu. Tas pats attiecās uz cilvēkiem, kas iepērkas līdz pēdējiem naudas pilieniem. Izdot naudu ir pavisam vienkārši, it sevišķi, ja viņa ir daudz. Padomā par ieguldījumiem un rīkojies ar naudu apzinīgi.

6) Ieguldi sabiedrības labā
Pasaule kļūs labāka, ja vairosi prieku tajā. Domāju, ka katrs, kurš ir vinnējis lielu naudas summu, vēlas ar kādu pozitīvu lietu uzlabot apkārtējo vidi, pateikties cilvēkiem, kas palīdzējuši dzīvē sasniegt lielus mērķus. Tev nav jāziedo nauda, ja nevēlies, bet tajā pašā laikā vari uzdāvināt kādam savas iepriekšējās lietas, kuras pats nomainīsi pret jaunām, piemēram, automašīnu vai citas vērtības.

7) Nepazaudē savu stāvokli
Izšķērdība un pārlielu lielā lielība var nonākt pie situācijas, kad draugi sāks no tevis aizgriezties. Atceries, ka tu esi bagāts tikai tāpēc, ka tā bija liela veiksme, tāpēc vai ir ērts lielīties ar sasniegumiem? Dažiem cilvēkiem ir mazāk veiksmes, tāpēc mēģini nelielīties. Vai tieši pretēji, tev var uzrasties daudz jaunas paziņas, kas tīri vienkārši vēlas tavu naudu un visas tās sagādātās priekšrocības.