Blogs

Lielākie loteriju laimesti

Loterija ir aizraujoša spēle, un viens no iemesliem, kas varētu padarīt cilvēkus burtiski par multimiljonāriem. Ja tev patīk spēlēt loterijas un saskati lielas izredzes kļūt par vienu no lielākajiem vinnestu ieguvējiem, tad tevi varētu interesēt, kādi līdz šim lielāki laimesti ir iegūti visā pasaulē.

Populārākās pasaules loterijas

Viena no labākām priekšrocībām, spēlējot loteriju tiešsaistē ir tas, ka to vari darīt no jebkuras vietas. Tu vari spēlēt pasaules mēroga loterijas, neatrodoties konkrētā valstī. Tikai viens klikšķis ar mobilo ierīci, datoru vai planšeti un tu jau piedalies lielajā veiksmes cīņā par miljoniem. Starp citu, viens no biežākajiem iemesliem, kā tiek izvēlēti veiksmīgie skaitļi ir sieviešu intuīcija, kā saka vinnētāji.

7 visbiežāk spēlētās un populārākās loteriju izlozes visā pasaulē:

 • EuroJackpot
 • EuroMiliony
 • EuroMillions
 • MegaMillions
 • PowerBall
 • SuperEnalotto
 • SuperLotto Plus

Trīs no pieminētām lielākajām loteriju spēlēm pamatā spēlē tikai Amerikas Savienotajās Valstīs, bet pārējās plaši izplatītas Eiropā. Taču, pateicoties brīvai loteriju piekļuvei tiešsaistē, ikvienam ir iespēja piedalīties visās izlozēs. Lielākie laimesti dažkārt ir tik iespaidīgi, cik vienai atsevišķai spēlei nekad nav piedāvāts kopsummā vinnēt. Piemēram, ja Amerikā viens cilvēks var vinnēt tuvu pie 600 miljoniem ASV dolāru, tad tajā pašā laikā Eiropā maksimālais vienas spēles laimesta skaitlis vien ir tikai 90 miljoni eiro. Viss ir atkarīgs no tā, cik daudz spēlētāji piedalās un iegulda savus līdzekļus. Jo vairāk loterijas biļetes tiek nopirktas, jo lielāku iespējamo vinnestu var iegūt. Iespējams tieši tāpēc Amerikas Savienoto Valstu rekorda laimesti krietni vien pārspēj Eiropas lielākos uzvarētājus.

Teksta turpinājumā daudzi pārsteidzoši veiksmīgi cilvēki, kuri ir vinnējuši šajās loteriju spēlēs. Amerikas Savienotajās Valstīs loteriju spēlēšana ir viens no ekonomiski attīstītākajiem biznesiem, tāpēc sākumā Top 5 lielākie vinnesti Amerikā.

 

 1. 2012. gada 30. martā tika izmaksāta lielākā laimesta summa pasaules vēsturē loteriju sfērā. Trīs uzvarētāji, viens no Kanzasas, viens no Ilinoisas un viens no Mērilendas štata kopā ieguva 656 miljonus ASV dolāru.
 2. 2013. gada 17. decembrī divas spēlētājas, viena no Kalifornijas, otra no Gruzijas, laimēja otru lielāko MegaMiljona spēles džekpota laimestu – 648 miljonus ASV dolāru.
 3. 2013. gada 18. maijā spēlē PowerBall 590,5 miljonu ASV dolāru lielo laimestu ieguva Floridas iedzīvotāja.
 4. 2012. gada 28. novembrī 587,5 miljonu ASV dolāru laimests tika sadalīts diviem Amerikas iedzīvotājiem – vienam Arizonā, otram Misūri.
 5. 2013. gada 7. augustā spēlējot PowerBall, tīs laimīgie: divi no Ņūdžersijas un viens no Minesotas, ieguva 448 miljonus ASV dolārus.

Eiropas līmenī laimesti ir salīdzinoši mazāki, taču apskatīsim arī Eiropas Top 5 lielākos loteriju laimestus:

 1. 2011. gada 12. jūlijā Lielbritānijā tika iegūts lielākais laimests EuroMillions starpvalstu loterijas spēlē. Vinnests bija 161,7 miljoni Angļu mārciņas, un to ieguva viena laimīgā biļete.
 2. 2012. gada 12. augustā Lielbritānijas spēlētājs veiksmīgi uzminēja ciparu kombināciju un ieguva 190 miljonu eiro lielu laimestu. Laimīgā biļete tika aizpildīta EuroMillions loterijā.
 3. 2014. gada 24. oktobrī 190 miljonu eiro lielo laimestu vinnēja viena loterijas biļete, kas tika iegādāta Portugālē.
 4. 2014. gada 12. septembrī Somijā tika iegūts 61,2 miljonu eiro liels laimests, kas tika laimēts vienā biļetē no EuroJackpot spēles.
 5. 2009. gada 22. augusts ir laimīgā diena Itālijas loteriju spēļu uzvarētājam, kas ieguva savā īpašumā 147,8 miljonus eiro, spēlējot SuperEnalotto.